19.9.09

Dlaczego wegetarianizm: względy etyczne

Wegetarianizm - powody etyczne


Nikt nie chce oglądać cierpiących zwierząt, jednak jakoś nie kojarzymy faktu jedzenia mięsa z tym, że sprawiamy im przez to ogromne cierpienie.

Najprostszym sposobem na zatrzymanie niepotrzebnego cierpienia zwierząt, jest po prostu przestać je jeść.

Dla przykładu w samych tylko Stanach Zjednoczonych każdego roku zabijane jest na żywność około osiem miliardów zwierząt - liczba większa od całej populacji ludzi na naszej planecie!
Każda osoba jedząca mięso, zjada rocznie ekwiwalent około 24 zwierząt rocznie.

Co gorsza, nowoczesne metody produkcji zwierzęcej sprawiają, że
zwierzęta są hodowane o wiele bardziej okrutnych warunkach od tych, które przywykliśmy oglądać w książeczkach dla dzieci.

Kurczęta są stłoczone w klatkach tak małych, że producenci zmuszeni są obcinać im dzioby, aby kurczaki same nie zadziobywały się na śmierć.

W zwierzęta wpompowywane są najróżniejsze silne leki, które mają zapobiec chorobom, powstającym z brudnych warunkach w jakich są trzymane, i aby mogły rozwijać się o wiele szybciej, niż ich naturalne tempo rozwoju.

Kiedy krowy i kury nie produkują już tyle mleka i jaj, jak młode zwierzęta, są wówczas bezceremonialnie zabijane z przeznaczeniem na niskiej jakości mięso (do tzw. fast foodów i na karmę dla zwierząt domowych).

Wegetarianizm jest prostym sposoby, aby nie mieć udziału w tym okrucieństwie.

1 komentarz:

  1. Anonimowy6.12.10

    A jak podchodzą wegetarianie do kwestii karmienia zwierząt domowych np psów?

    OdpowiedzUsuń